10 lutego 2014


"Nie masz doskonałego piękna bez pewnej niezwykłości w proporcjach."
/Edgar Allan Poe/

"There is no exquisite beauty without some strangeness in the proportions."
/Edgar Allan Poe/

wpis w żurnalu Belladonny, która poprosiła nas o zainspirowanie się twórczością Edgara Allan Poe.

an entry in Belladonna's round robin art journal. we were asked to find inspiration in the works of Edgar Allan Poe.
the right page is this quote of his:

"All that we see or seem
Is but a dream within a dream."

3 komentarze:

 1. a tak mi sié skojarzyło:

  Neil Gaiman, Córka sów

  "Historię tę usłyszałem od mego przyjaciela, dostojnego Edmunda Wylda, który usłyszał ją od pana Farringdona, który z kolei mówił, iż to stara legenda. W Mieście Dymton pewnej nocy na schodach Kościoła porzucono małą dziewczynkę. Kościelny znalazł ją tam następnego ranka. W ręku ściskała coś dziwnego, exemplum — kulkę z brzucha Sowy, która rozgnieciona ukazała zwykłe składniki kulki Puszczyka, jako to zęby i drobne kostki.

  Stare niewiasty z Miasta orzekły, że dziewczynka córką jest Sów i że winna spłonąć na stosie, nie zrodziła się bowiem z kobiety. Wszelako zdanie światłych mężów przeważyło. Dziecię zabrano do klasztoru (działo się to bowiem niedługo po upadku papistów i klasztor stał pusty, jako że mieszczanie uznali go za gniazdo Dyabelskie, a we wieży zagnieździły się Puszczyki, Sowy y stada Nietoperzy) i tam zostawiono. Każdego dnia jedna z miejskich niewiast odwiedzała klasztor, karmiąc dziecię etc.

  Przewidywano, że dziecię zemrze, tak się jednak nie stało. Dziewczynka rosła i rosła; w końcu stała się panną liczącą XIIII wiosen"

  OdpowiedzUsuń
 2. przepraszam... czy za tą suknia nie ciągnie się przypadkiem kupa?

  OdpowiedzUsuń